DİREKSİYON SINAVI

Direksiyon sınavının ilk 5 dakikasında adayın heyecanını yenmesi ve sınavda kullanacağı aracı tanıyıp tanımadığının anlaşılması için "araç / araba tanıma" ile ilgili sorular sorulur. Aday bu sorulardan en fazla 5 tanesine yanıt veremezse sınavdan başarısız sayılır.

Direksiyon sınavınızı değerendirmekle görevli olan eğitmeniniz, öncelikle sizden lastiklerin basıncını kontrol etmenizi isteyecektir. Ardından araç kaputunu ve bagajını açtırarak bilginizi ölçmeye yönelik sorular soracaktır. Soruları cevapladıktan sonra araca geçmeniz istenecek ve aracın gösterge paneli, iç aydınlatma sistemi vb. bölümleri sorulacaktır.

MERAK ETTİĞİNİZ SORULAR:

  • Direksiyon Sınavı'ndan geçmek kaç puan gerekiyor ?
    Direksiyon Sınavı'nda, E-Sınav'daki gibi bir not/puan sistemi yoktur. Sürüşünüzü değerlendirmekle görevli eğitmenleriniz (yeni sistem gereği) renkli puanlama yapıyorlar. Kırmızı renk grubundaki hata için 1, Sarı renkli hata grubu için 2, Mavi renkli hata grubu içinse 5 ikaz (uyarı) şansınız bulunuyor. İkaz hakkını dolduran öğrencilerin sınav sonucuna BAŞARISIZ yazılırken, hatasız öğrencilere BAŞARILI yazılıyor.
  • Direksiyon Sınavı’na kaç defa girebilirim ?
    Mevcut yönetmeliğe göre direksiyon sınavına 4 defa girebilirsiniz. 4 defa girdikten sonra başarısız olursanız, zorunlu direksiyon eğitimlerini tekrar alarak 4 defa daha girebilirsiniz.
  • Direksiyon Sınavı'nda kalırsam ödemem gereken ücret nedir?
    Sınav giriş ücreti 100 TL'dir. Fakat sınavdan kalırsanız yönetmelik gereği 2 ders saati direksiyon telafi eğitimini de almanız gerekiyor. Kursumuz bu sebeple sizden 100 TL + 150 TL olmak üzere 250 TL ücret talep edecektir.

SERTİFİKALAR

Dündar Sürücü Kursu © 2018 - Tüm hakları saklıdır.
Design by Serkan YARAR.